Lokalizacja

Odległości do Kołobrzegu

Szczecin – 140 km

Gdynia – 220 km

Gdańsk – 230 km 

Gorzów Wielkopolski – 225 km

Bydgoszcz – 240 km

Poznań – 250 km

Łódź – 480 km

Wrocław – 490 km

Warszawa – 560 km

Katowice – 660 km

Kraków – 730 km

Kamera Live - Molo

Stare Miasto

Mieszkańcy i władze, po wojnie, wspólnymi siłami odrestaurowali kołobrzeską starówkę. Nowa starówka nie jest odtworzeniem zabudowy przedwojennej (odtworzono jedynie siatkę ulic).

Katedra

Gotycka budowla została odbudowana po zniszczeniach wojennych, we wnętrzu Katedry aktualnie znajdują się warte obejrzenia zabytkowe eksponaty: rzeźby, obrazy, meble itd.

Ratusz

Budynek przetrwał walki o miasto, obecnie świetnie się prezentuje w sąsiedztwie zrekonstruowanej zabudowy

Latarnia Morska w Kołobrzegu

Zloklizowana w pobliżu ujścia do rzeki Parsęty do Morza Bałtyckiego. W sezonie letnim udostępniona dla zwiedzających. Cechą charakterystyczną tej akurat latarni jest jej “forteczny” charakter (zbudowana została na bazie dawnego fortu). Wewnątrz latarni znajdują się ekspozycje dotyczące historii latarnictwa oraz kolekcja minerałów i skamieniałości.

Muzeum Oręża Polskiego

Miejsce godne polecenia dzieciom w każdym wieku, również tym starszym. Muzeum prezentuje broń wszelkich epok historycznych: od mieczy i toporów, po odrzutowce i czołgi. Do tego zbiory mundurów oraz panoramiczny obraz zdobycia Kołobrzegu podczas II Wojny Światowej.

Skansen Morski

Prezentuje pamiątki związane z wojskowymi jednostkami pływającymi znajdują się tutaj dwie kompletne jednostki do zwiedzenia, a także ocaloną część wyposażenia ORP “Burza”.

Pałac Braunschweigów

Pałac Braunschweigów mieści kolejną muzealną placówkę poświęconą historii miasta (zabytki archeologiczne, dawne wyposażenie wnętrz i przedmioty codziennego użytku, dzieła sztuki oraz wystawa poświęcona wagom).
Wszystkie powyższe placówki stanowią oddział Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu.

Muzeum Oręża Polskiego

Miejsce godne polecenia dzieciom w każdym wieku, również tym starszym. Muzeum prezentuje broń wszelkich epok historycznych: od mieczy i toporów, po odrzutowce i czołgi. Do tego zbiory mundurów oraz panoramiczny obraz zdobycia Kołobrzegu podczas II Wojny Światowej.

Rejsy

Możemy popływać pirackim ststkiem lub prywatnym kutrem torpedowym, wybrać się na pełne morze na ryby lub popłynąć na Bornholm.

Las Kołobrzeski

Świetne miejsce na spacery, drzewostan miejscami jest bardzo stary, możemy zobaczyć m.in. dąb liczący ponad 800 lat (dąb “Bolesław”, niewiele młodszy jest “Warcisław”).

Aquapark w Kołobrzegu

Jeżeli pogoda nie dopisze i nie ma możliwości korzystania z morskich kąpieli, to zawsze jeszcze pozostaje możliwość skorzystania z wodnych atrakcji miejscowego aquaparku.

Budzistowo

Kołobrzeg we “wcześniejszym wcieleniu” – przed lokacją miasta w obecnym miejscu główna osada mieściła się własnie tutaj. Do dnia dzisiejszego przetrwał zabytkowy kościółek z XII wieku – jeden z najstarszych na Pomorzu. Ponadto w miejscowości znajduje się XIX-wieczny pałac (obecnie hotel) wraz z pięknym parkiem.

Park rozrywki w Zieleniewie

Jest utrzymany w stylu westernowym – możemy więc przejechać się na koniu, zwiedzić wioskę Indian lub miasteczko “bladych twarzy”, obejrzeć pokazy w stylu rodeo.

Muzeum 6 D Maszoperia

Atrakcja multimedialna; ekspozycja prezentuje w nowoczesnym stylu życie nadmorskiej społeczności.

Wycieczka meleksem

Jeżeli nie chce nam się pokonywać sporych odległości na piechotę, możemy zwiedzić Kołobrzeg meleksem. Dodatkowo jest to wycieczka z multimedialnym przewodnikiem.

Regionalne Centrum Kultury

Organizator wystaw, spektakli, koncertów i innych wydarzeń kulturalnych.

Park linowy w Kołobrzegu

Niesamowita przygoda dla dużych i małych.

Uzdrowisko. Solanka. Borowina.

W średniowieczu miasto zawdzięczało swoje bogactwo naturalnym źródłom solankowym, które wykorzystywano do produkcji ówczesnego towaru strategicznego – soli. Z biegiem czasu produkcja soli warzonej z solanki stawała się coraz mniej opłacalna, aż wreszcie zaprzestano jej zupełnie. Jednocześnie solanki, złoża borowiny oraz specyficzny mikroklimat miasta zaczęto wykorzystywać w celach leczniczych. Obecnie Kołobrzeg jest uznanym uzdrowiskiem, z licznymi sanatoriami i obiektami leczniczymi, czynnymi przez cały rok.